22 Eylül 2009 Salı

Çevremizden görüntüler -2-

Yolda yürürken gördüğümüz ama adını bilmediğimiz bir çiçek. Rengi harika. Yabani ama bir o kadar da güzel.


-------------------------------------------------------------------------------
En sevdiğim ağaçlardan biri. Niye seviyorum? Çünkü meyve vermeden önce muhteşem rengi olan çiçeği açıyor. Sanki ağacın üstüne serpiştirilmiş süsler gibi. Daha sonra o güzelim çiçeklerden o harika meyveler oluşuyor.
Bana hep yılbaşı süslerini hatırlatan, sanki birisinin ağacın üstüne serpiştirdiği o sulu sulu meyveler.
Bir renk bu kadar mı güzel olur. Hem kırmızının cazibesi var içinde, hem turuncunun sıcaklığı. Zaten başka kelimeye gerek yok o rengi anlatmak için : nar çiçeği rengi.

-------------------------------------------------------------------------------
Yine yolda görüp resmini çekmeden geçemediğimiz güzel bir ağaç daha. Karadutların bazıları olgunlaşıp kararmış, bazıları ise hala kırmızı. İki renk meyve veren ağaç gibi.

----------------------------------------------------------------------------
Bu ağacın adını bilmiyoruz ama görüntüsü çok hoş. Üstündeki meyveler çok ilginç. Tırtıklı bir yüzeye sahip. Tam emin değilim ama sanırım bu ağaca dağ çileği diyorlar. Çilek değil ama çilek gibi pürtüklü bir yapısı var.


--------------------------------------------------------------------------
Bu da meyvesi ilginç olan başka bir ağaç.--------------------------------------------------------------------------------
Bu da meşe palamudu. Hani şu meşhur çizgi film 'buz çağı'nda ki o meşhur meyve.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...